cift-ve-aile-danismanligi

AİLE VE ÇİFT TERAPİSİ

“İlişkileri yoluna koymak aslında şaşırtıcı bir şekilde kolaydır. Mutlu ilişkileri sürdürmeyi başaran çiftler, birbirlerinin umutlarını ve isteklerini destekleyen birlikteliklerini ortak bir amaç üzerine beraberce inşa eden çiftlerdir.”

– Dr. John Gottman

Evlilik ya da duygusal ilişkiler içindeki kişiler, bazen çatışmalar yaşayabilir ve zorlu dönemlerden geçebilirler. Çünkü aile üyelerinin bireysel kişilikleri, doğup büyüdüğü aileden getirdiği kalıplar oldukça karmaşıktır ve birbirlerinden farklı pek çok davranış örüntüsü barındırabilir. Çift ve aile danışmanlığı, bu zorlu dönemlerde danışanlara destek sağlamak amacıyla yapılan ve çiftle birlikte sürdürülen bir danışmanlık hizmetidir. İlişkisel problemler, boşanma, ekonomik krizler, aldatma, çiftler arasındaki güç çatışmaları, uyum problemleri, anlaşılamama, güvensizlik gibi durumlar, çift ve aile danışmanlığının uzmanlık alanlarındandır.

Alanında uzmanlaşmış çift ve aile danışmanları, danışanlarının sorunlarını, semptomlarını ve iletişim kalıplarını inceler, bireylerin yaşanılan sorundaki bireysel sorumluluklarını görmelerine yardımcı olur. Amaç var olan çatışmanın çözülmesi, çiftler arasında sağlıklı bir iletişimin kurulması ve güvenin sağlanmasıdır. Çift ve aile danışmanlığı, çiftlerin birlikte katılmasını gerektiren bir danışmanlık türüdür ancak danışman, gerek gördüğünde çiftleri tek tek görebilir ya da diğer aile üyelerinin seansa katılmasını isteyebilir.

Evlilik ve çift danışmanlığı, ilişkinin her aşamasında alınabilecek bir hizmettir. Özellikle sorunlar çok büyümeden destek alınması, ileride yaşanabilecek krizleri önleyici niteliktedir.

Randevu Formu

Alanında uzman danışanlarımızdan randevu almak için hemen aşağıdaki formu doldurun.